Webrovkafest na Klučance 2022

admin vloženo dne 24. listopadu 2022

Výtěžek: 80 000,- Kč

Charitativní festival na podporu dětí z dětských domovů Webrovkafest na Klučance 2022 je minulostí. Dvacátý první ročník se velice vydařil a vynesl rekordní částku 80 000 Kč! Z těchto peněz bude hrazen tradiční vánoční pobyt pro děti z dětských domovů Tisá a Sedloňov, který potrvá od 23. 12. 2022 až do 2.1. 2023. Loni si na Klučance užilo Vánoce a Silvestr dvacet tři dětí, letos jich bude díky všem, kteří tuto akci podporují, rovných čtyřicet! Máme z toho obrovskou radost. Další zážitkové pobyty pak budou následovat v jarních a letních měsících.
Rádi bychom touto cestou poděkovali všem účinkujícím kapelám, umělcům a divadelníkům, kteří skvěle zahráli a potěšili všechny přítomné. Zaslouží si veliký obdiv, neboť vystoupili buď za snížený honorář, nebo se ho úplně zřekli ve prospěch akce.
Poděkování zaslouží i všichni, kdo nás podporují finančně či materiálně. Bez této pomoci by nebylo možné festival uskutečnit v takové podobě, v jaké je. Jedná se o instituce, města, obce, firmy i jednotlivce, jejichž podpory si velice vážíme.
Také děkujeme všem výtvarníkům a fotografům za jejich úžasná díla do dražby. Všechny obrazy a fotografie už mají nové majitele a vydražená částka přispěla do celkového výtěžku 17 000 Kč.
V neposlední řadě děkujeme všem návštěvníkům, kteří opět vytvořili neopakovatelnou atmosféru plnou radosti a sounáležitosti, a kterých přišlo více než minulý rok. Zdá se, že období, kdy na tom kultura nebyla příliš dobře už pominulo a vše se vrací do starých dobrých kolejí. Snad už nás v budoucnu nečekají žádná omezení a návštěvnost koncertů a festivalů bude jen lepší a lepší.

Webrovkafest na Klučance 2022

21. ročník Charitativního festivalu na podporu dětí z dětských domovů

19. 11. 2022 od 14:30 hodin

Věnováno hrdinům

Minimální příspěvek: 250 Kč

Moderují: Anatol Svahilec a Munky

Program:

Hlavní scéna:

16:00 – 16:45 – Neodůvodnitelná lítost

17:15 – 18:00 – Yamabushi

18:30 – 19:15 – My Band

19:45 – 20:30 – Pepa Lábus a spol.

21:00 – 22:00 – Tomáš Kočko & ORCHESTR

22:30 – 23:30 – Švihadlo

24:00 – 00:45 – Schizodeath (PL)

Sklepní scéna:

15:00 – 16:00 – Divadlo BAF – Atentát

16:45 – 17:15 – Standa Štěp

18:00 – 18:30 – Standa Štěp

19:15 – 19:45 – Ondřej Smeykal

20:30 – 21:00 – Ondřej Smeykal

22:00 – 22:30 – To nechceš!?

23:30 – 24:00 – To nechceš!?

24:00 – 05:00 – ColorSound

a v průběhu akce dobročinná dražba obrazů a fotografií!

Plakát Webrovkafest 2022

Rozpočet 21. ročníku podpořili:
Krajský úřad Královéhradeckého kraje, Město Trutnov, Obec Adršpach, Citron Group Elektro s. r. o., Helion cz, Josef Lábus, Eva Binková, Autosklo-servis Šorm s. r. o., Radiodiagnostika s. r. o. – Miroslav Votoček RA, 
Aquavit s. r. o., Auto sklo – fólie Binek, Tomáš Borovec, Požární ochrana a BOZP – Ing. Zdeněk Semerád, Komap s. r. o., ZD Ostaš, B.D.H. Kovo s. r. o., Autosklo – servis Dušek, Kamenictví Petr Beneš, Pivnice Kotva Trutnov , Martin Zeman, Divadlo Bez zábran, Vendula Miewaldová

Technická, materiální a mediální podpora:
Bioplaneta, Monster of metal and hardcore festival, ČIPEL Electronics, JenDesign, Pekárny a cukrárny Náchod a. s., UFFO Trutnov, Pivovar Krakonoš Trutnov, Autobusová doprava Roman Koula, Vladimír Lamka, Elmontas Trutnov s. r. o., Digitální tisk Luky, Undergroundový klub EDEN Broumov, Trutnovinky, Královédvorsko.cz, ČRo HK, Město Teplice nad Metují

 

Anatol Svahilec a Munky
Moderování Webrovkafestu bývá mnohdy plnohodnotný umělecký výkon. Toho byl jasným důkazem několikaletý výkon Tomáše Grohregina. Ten letos bohužel z pracovních důvodů nedorazí, nicméně letošní moderátorská dvojice bude dozajista neméně zábavná. Tak trochu jsme si ji vypůjčili z trutnovského festivalu ArtuKus, avšak Munky už několikrát Webrovkafest moderoval, např. ve dvojici s Káťou Kuhnovou (Frimlovou) nebo loni ve trojici s Pepou Lábusem a Jirkou Aixnerem.
Anatol Svahilec je český slamer, wikipedista a politický aktivista.
Do slam poetry vstoupil roku 2014 a hned získal titul mistra republiky. Tvoří pevné neimprovizované slamové texty. V roce 2014 realizoval vlastní návrh typu divadelní scény, tzv. „divadelní panoptikon“, v prostorách husitské modlitebny s názvem Panoptikon Barikáda na Náměstí Barikád na pražském Žižkově, ve kterém účinkoval v mystifikačním projektu maďarského souboru nového cirkusu Körforgalom Színház. Svou slamovou tvorbu prezentoval mj. v Německu, Polsku, Belgii, Estonsku, Quebecu nebo v Ghaně. V červnu 2019 vystupoval před zhruba čtvrtmilionovým publikem na pražské Letenské pláni, kde přednesl svou báseň Motýle na Letné. Své slamové texty a básně vydal v několika sbornících.
Od roku 2017 pravidelně přispívá do fejetonistické rubriky Flashback dvouměsíčníku Legalizace. Je také aktivním přispěvatelem na českou Wikipedii. Věnuje se zejména článkům o železničních stanicích.
Ladislav Munky Valnoha je nepřehlédnutelná figura trutnovských kapel Blitzkrieg Boys a Člověk v plísni (a několika dalších uskupení, dříve Not Fragile, Egofear). Se všemi zmíněnými kapelami na Webrovkafestu v minulosti vystoupil. Je také zdatným organizátorem a spoluorganizátorem několika hudebních, převážně metalových akcí, například narozeninových Munk Punků, Prasečák festu nebo koncertů v garáži za trutnovským vlakovým nádražím. Většina těchto akcí má benefiční charakter, výtěžky bývají obvykle věnovány různým psím a kočičím útulkům. Od samého vzniku spolumoderuje festival ArtuKus na trutnovském Bojišti.

Divadlo BAF Hostinné
Divadlo BAFJak už je dávnou tradicí, a ani letos tomu nebude jinak, zahájí program Webrovkafestu divadelní představení. Stane se tak opět na sklepní scéně od 14:30 hodin.
Představí se divadelní soubor BAF Hostinné uvedením autorské komediální tragédie Atentát. Tento soubor už jsme oslovili v minulosti, až nyní však se nám konečně podařilo sladit se termínově. Hra odhaluje skutečné pozadí atentátu na Františka Ferdinanda d’Este, který se stal záminkou k rozpoutání první světové války. Zapomeňte, co jste se učili ve škole, a navštivte toto představení proložené písněmi a vůní Staré myslivecké!
Hrají: Jitka Vítová, Přemysl Jiran, Pavel Rotter, Jaroslav Sogel a Luděk Hašek
Scénář, hudba a režie: Luděk Hašek

Na začátek

Neodůvodnitelná lítost
Neodůvodnitelná lítostElectro-rocková skupina Neodůvodnitelná lítost působí na regionální scéně právě dvacet let. A stejně jako mnoho trutnovských kapel je i ona s Webrovkafestem úzce spjata. Zde roku 2003 poprvé veřejně vystoupila (tehdy ještě jako duo Opilecká pýcha). Poté už jako Neodůvodnitelná lítost v letech 2004, 2005 a 2009. Kruh se tedy po dvaceti letech uzavírá. Za tu dobu prošla mnohými personálními změnami. Ačkoli na většině studiových alb je přítomen ženský vokál, dnes je kapela zcela pánskou záležitostí. Ženský element za mikrofonem tedy nehledejte. Určitě se ale můžete těšit na netradiční trojici loutkových speakrů, kteří vás setem Neodůvodnitelné lítosti provedou.
https://bandzone.cz/neoduvodnitelnalitost
Na začátek

Standa Štěp
Standa ŠtěpHudební program sklepní scény odstartuje úžasný muzikant z Hradce Králové s velkým potenciálem. Hudbě se věnuje odmalička. Hraje jak sám, tak i platně doplňuje různá uskupení. Je to hráč na elektrickou i akustickou kytaru a foukací harmoniku. Ve svých autorských písních se promítá folk, blues, rock a i jiné žánry. Vidět a slyšet jste ho mohli například na druhém ročníku Webrovkafestu v Kotvě, ale i na mnoha akcích nejen v Královéhradeckém kraji. Jeho podmanivý hlas a originální styl hry vás jistě dostane.
https://www.youtube.com/watch?v=VOWIV7B185k&ab_channel=Trutnovsk%C3%A1alternativn%C3%ADsc%C3%A9naz.s.
Na začátek

Yamabushi
YamabushiÚstřední postavou této velice neobvyklé pražské kapely je Vlastislava Matoušek -etnomusikolog, multiinstrumentalista, absolvent a pedagog HAMU, hráč na japonskou zenovou flétnu shakuhachi, skladatel a v neposlední řadě trutnovský rodák (vyrůstal v bájné Dračí uličce, posléze denacifikované místními komunisty). Základ kapely tvoří písně, zpěv a vlastnoručně vyrobená baskytara Vlastislava Matouška v kombinaci s undergroundovou kytarou a unikátním archaickým zvukem elektrifikované niněry. To vše doplněno o elektronické efekty, industriální hluky a těremin.
Hudební soubor Yamabushi se dal dohromady 27. května 2016 v Autonomním sociálním centru Klinika, v rámci solidárního koncertu na podporu rušeného klubu Rybanaruby. Jednou z vystupujících měla být i kapela s názvem Yamabu, tedy alternativní improvizace členů legendární kapely Máma Bubo. Ať už to bylo vlivem komunikačního šumu, zápisu do špatné diářové kolonky nebo během týdne ohlášené třetí (fiktivní) bomby pro Kliniku, většina hudebníků nedorazila. Srdcař Vlasta nechtěl zklamat statečné přítomné a tak z torz ostatních vystupujících kapel narychlo poskládal svérázné těleso. Z hudebně-literárního heligonkového dua Pražský syndrom si půjčil elektronického improvizátora Jana Polanského a z free-jazz avantgardy Surfin´ Bazooka, poté kovového noisera Uncle Grashu. Skupinu doplnila Kateřina Vožická s niněrou. Každý po svém a všichni dohromady zahráli k zpěvu-veršům Vlastislava Matouška, který pak pojmenoval nově vzniklou čtveřici Yamabushi, v překladu „horský bojovník“. Nutno podotknout, že všichni výše jmenovaní se už dříve znali a přátelili a především spolu mnohokrát improvizovali v rámci projektu Pavla Straky, projekcí filmů s živým hudebním doprovodem, právě v prostoru Rybynaruby. Druhý, už oficiální koncert Yamabushi se konal 27. února v Klubu Paliárka a rázem následovalo mnoho dalších. Jak zní všechny nástroje této třígenerační kapely pospolu, si stěží dokáže představit hudební skladatel, fantazie běžného nevzdělaného posluchače prostě nemá šanci. O to silnější je reálný zážitek. Mnohovrstvá a mnohobarevná změť, místy ovšem harmonická až taneční. Skrze vtipné i filozofické texty písní ( od Jana Buriana a dalších známých autorů), zní elektronika na pomezí techna z nástroje podobného barevně svítící kalkulačce, rezonuje změť krabiček a kabelů, je slyšet rachtání řetězu, zvonění kravských zvonců, dunění baskytary, theremin, broušení plechové krabice kotoučem od mixéru a nad tím vším se vznáší teskné tóny niněry, kterou obecenstvo dojímali už středověcí žebráci. Toť Yamabushi!
Zdroj: Karolina Válová
https://bandzone.cz/yamabushi
Na začátek

MyBand!
My Bandje mladá jazz-funková kapela z Trutnova. Vznikla v roce 2016 jako jazzový kvartet. Postupem času se rozrostla až do dnešního desetičlenného bandu. V kapele jsou velmi šikovní hráči, kteří letos vyhráli celostátní kolo soutěže ZUŠ ve svých kategoriích ve hře na dechové nástroje. Velmi je baví jazz, funk, ale nebojí se zařazovat do repertoáru i moderní skladby a aranžovat si je do svého obsazení. Každý člen kapely vnáší do MyBandu! originální zvuk, který kapelu charakterizuje. Hrají rychlé, hlasité, taneční skladby, ale také umí své posluchače pohladit po duši něžnými a pomalejšími písněmi se sametovým hlasem zpěvačky Páji. Kapela má početnou dechovou sekci v níž naleznete saxofony, trumpety, pozouny i příčnou flétnu. Celou kapelu doprovází dále elektrická kytara, basová kytara, piano a bicí. Jsou kapela, která nedávno dosáhla plnoletosti, protože jejich věkový průměr v kapele je 18let. Kromě funkových standardů od Macea Parkera nebo Joe Zawinula hrají tvorbu českých i trutnovských autorů – např. Jan Haas, Jiří Kadeřábek. V posledním období se objevují nové skladby z Japonska nebo Jižní Koreje. Kapela hrála pro Americké velvyslanectví v Praze ale i na řadě festivalů, např. Soundtrack Poděbrady, Nábřeží jazzmanů Hradec Králové, Majáles Trutnov atd.
Pokud máte chuť slyšet mladé muzikanty, kteří hrají především jazz a funk, rozhodně byste je na Webrovkafestu neměli propásnout!
Členové: Adéla Ščudlová – alt saxofon, Bára Benecká – alt saxofon, Monča Ščudlová – flétna, Pája Richterová – piano, Jiří Matyska – pozoun, Filip Knížek – trubka, Petr Stránský – trubka, Jakub Borůvka – kytara, Vašek Jirák – baskytara, Ondřej Adamec – bicí, Tomáš Katschner – guru
https://www.youtube.com/watch?v=_nFZEjAzz0I&ab_channel=RogerHradec
Na začátek

Ondřej Smeykal
Ondřej SmeykalSvým unikátním a svérázným projevem objevuje nové dosud neprobádané oblasti hry na didgeridoo posunutím zvukových možností nástroje o několik řádů dále. Svým pojetím tak vytvořil svou vlastní kategorii. Poukazuje na bohaté kreativní možnosti tohoto nástroje. Maximální využití dechového fondu, práce bránice, mimických a artikulačních svalových skupin spolu s obrovským rytmickým potenciálem didgeridoo činí v podání Ondřeje z obyčejné děravé větve jakýsi malý komorní orchestr. Osobité kouzlo jeho živého přednesu tak v nejednom posluchači budí silný dojem zastoupení většího počtu hráčů, případně použití playbacku a samplingu. Koncertní hra zcela prostá jakéhokoliv přednahrání nebo mixování částí skladeb je i zkušeným didgeridoo hráčům těžko pochopitelná a při živém zhlédnutí vystoupení v posluchači vyvolává často jen němý úžas.
V poslední dekádě brázdí Ondřej se svým sólovým projektem kluby Česka, Slovenska, Polska a Německa, Francie, Portugalska, Anglie, potkáte jej na festivalech napříč žánry po celém světě. Jeho osobitý styl hry bychom mohli nazvat alternativním, výrazně dynamickým, vytvářejícím hudbu přesahující od ambientu až po taneční klubovou scénu. Patrné je silné zabarvení jeho bigbeatovou minulostí sahající do let 1995-96, kdy hostoval na CD australského didgeridooisty Iana Wooda pod názvem Pražské Snění a později s ním zaližil dnes již kultovní skupinu WOODEN TOYS.
Výčet jeho participačních hudebních projektů je velmi obsáhlý mj. Filharmonie Hradce Králové/ Věk Vodnáře, Monika Načeva/ Fontanela, Monkey Business, G-point Hunters, Čechomor, Jaroslav Svěcený – Vivaldiano, Slet bubeníků, česko-japonský projekt Autopilote/ Fajt, Smeykal, Ishijima. V posledních letech se Ondřej soustředí na mezinárodní spolupráci. Natáčí album s Jazem Colemanem, hostuje na chystaném CD belgického projektu Tamboures de Bronx, studiově doplňuje nahrávky Garyho Lucase, natáčí unikátní ambietní CD s londýnským hráčem Bear Love na největší symfonický gong na světě, koncertuje s americkým průkopníkem didgeridoo – Stephenem Kentem.
Speciální kategorií je Smeykalova padegogická, populizátorská a výtvarná činnost. Lektoruje jak předškolní děti, tak dospělé fanoušky didgeridoo, tvoří interaktivní audiovizuální programy, experimentuje s designerem Bořkem Šípkem a vytváří české křišťálové didgeridoo. Aktuálně vydává sólovou desku, a rozvíjí nový taneční, organický projekt s českým perkusistou Pavlem Plánkou.
Ondřej Smeykal byl označen americkou organizací Didge Project jako jeden z nejlepších neaboriginských hráčů didgeridoo na světě.
https://www.youtube.com/watch?v=biYZU_Qbc-A&ab_channel=demiranis
https://www.smeykal.com/
Na začátek

Pepa Lábus a spol.
Pepa Lábus a spol.Po jednadvacáté vystoupí na Webrovkafestu Pepa Lábus. Na dvacátém ročníku, z důvodu nemoci kytaristy vystoupil sám (za decentního doprovodu bubeníka Michala Drašara), letos se opět můžeme těšit na celý SPOL. Zazní skladby letité i nové. V poslední době Pepa vystupuje nejen s kapelou či sám, ale do svého portfolia přidal ještě další projekt. Spojil se s dámským smyčcovým kvartetem Trutnoforte. Spolu zaranžovali 13 Pepových písní, natočili desku a začínají obrážet zemi Českou. Toto spojení nese název Josef Lábus a Trutnoforte a kdo už měl možnost je slyšet, jistě nám dá za pravdu, že je to projekt velmi vydařený. Je dost možné, že v budoucnu se tato fůze objeví i na Webrovkafestu.
https://www.pepalabus.cz/
https://www.youtube.com/watch?v=0RUmm6vfCb8&t=32s&ab_channel=OjtaOjtalovi%C4%8DOjtala
Na začátek

Tomáš KOČKO & ORCHESTR
Tomáš Kočko & ORCHESTR– pohanská World Music s moravskými kořeny.
Tomáš Kočko je moravský písničkář, zpěvák, skladatel, aranžér a badatel v oblasti původní moravské a slovanské umělecké tvorby, historie i religionistiky. Se svým orchestrem je držitelem dvou cen Anděl za album roku. Jejich hudba zní přímočaře, má výrazné melodické linky a rytmické figury s prvky rocku, folku a jazzu.
Album Poplór bodovalo v prestižní TOP 20 European World Music Charts, kolekce skladeb Do kamene tesané aneb Ondráš se stala předobrazem polského divadelního představení Ondraszek – pan Łysej Góry. Se svou tvorbou inspirovanou tradiční moravskou hudbou objíždí Tomáš Kočko & Orchestr celou Evropu, hraje na festivalech folklórních, folkových, rockových i metalových. Zatímco první deska Horní chlapci je folkovým holdem valašskému básníkovi Ladislavu Nezdařilovi, CD Cestou na jih představuje etnorockové putování folklórními regiony Moravy ze severu na jih. CD Velesu se drželo 4 měsíce v Top 20 Word Music Charts a v celoročním bodování skončilo na 25 místě.
„Žijete naše životy!“ O tom je nejnovější CD ONA. O ženách, které žijí životy svých prabáb. Radují se z podobných věcí, řeší podobná dilemata, dělají podobné chyby a podobně se rovnají se životem a svým údělem. A zároveň své životy předávají dál – svým dcerám, vnučkám… Je o ženských archetypech ukrytých ve folklóru. Album se nahrávalo ve studiu Bronislava Šmida a ve studiu Fascinum.
Tomáš Kočko je známý také na poli režisérském (např.: asistent režie muzikálu Jesus Christ Superstar, režisér opery Lazebník sevillský, režie pohádek v brněnském Divadle Radost a ostravském Divadle loutek) nebo jako muzikálový herec v pražských produkcích Jesus Christ Superstar (apoštol Ondřej) a Hair (Walter, Cloude), v brněnských West Side Story (Bourák), Babylon (Austrei), Legenda (Daniel) atd. Znám je též jako průvodce seriálu o národních parcích Návraty k divočině z produkce Čt.
Již řadu let vystupuje Tomáš Kočko se svým Orchestrem, zejména tedy s Libuší Jelénkovou (housle, viola, zpěv; od r. 2005), Helenou Vyvozilovou (flétny, cimbálek, kvinton, vokál; od r. 2004), Romanem Plaširybou (kontrabas, basová kytara; od r. 2015), Pavlem Plchem (perkuse, cimbálek, vokál; s přestávkami od založení – cca r. 1998) a stálým hostem Tomášem Melicharem (bicí nástroje a perkuse; od 2018).
https://www.kocko.cz/
https://www.youtube.com/watch?v=LQuUqMB9XUA&ab_channel=IndiesScope
Na začátek

To nechceš!?
To nechceš!?My myslíme, že chceš, protože se jedná o úžasnou záležitost. Skupina To nechceš?! je ze Žacléře v Krkonoších. Frontmanem kapely je universální hráč na všechno, neřešící počet kapel ve kterých hraje – Martin Mazzan Hejcman. Hrají něco mezi Mládkem a Horkýžema, jak sami uvádějí. Po pravdě je nelze až tak úplně zaškatulkovat, ale dle názoru fanoušků se jedná melodický metal/punk. Kapela vznikla na podzim roku 2017 po par pivech a par jednoduchých akordech. Hrají ve složení kytara – obsluhuje „pan Holomóc“, bicí-Kuba Pavelec a basu s hlavním zpěvem – Mazzan. Na Webrovkafestu vystoupí, stejně jako na Webrovkafestu v Kotvě jako duo – kytara a baskytara. I ve dvou to umí kluci pěkně rozbalit, takže je rozhodně na co se těšit.
https://bandzone.cz/tonechces
https://www.youtube.com/watch?v=SbH3GjD0ZAU&ab_channel=Trutnovsk%C3%A1alternativn%C3%ADsc%C3%A9naz.s.
Na začátek

Švihadlo
ŠvihadloNejznámější česká reggae kapela je dozajista Švihadlo. Vznikla v roce 1983 v Mladé Boleslavi, ale ještě pod názvem „Nouzový východ“. První koncert měla v roce 1984 na kulturní akci v KD Mladá Boleslav. V tomto roce proběhl také koncert v Praze na akci Hanspaulské hudební léto, kde sklidila velký úspěch a také byla pozvána na festival v Ostrově nad Ohří. Někdy tou dobou se také změnil název kapely z původního „Nouzový východ“ na „Švihadlo“, ale jak sami členové kapely tvrdí – „Nikdo už dnes ale neví přesně kdy, ani proč“.
Skupina Švihadlo je tak již skoro čtyřicet let vytrvalým zástupcem reggae music v Čechách .V minulých letech skupina hrála pravidelně kolem sedmdesáti koncertů ročně, vytrvale objíždí kluby a festivaly v České republice a na Slovensku, koncertovala i v okolních zemích (Polsko, Německo, Rakousko, Maďarsko, Slovinsko, Chorvatsko a dokonce i v Číně). Švihadlo za dobu své existence vydalo 6 řadovách alb a čtyři výběrová („Reggae Vol. 1″.,“ Slunce“ , „Sám si to nevychutnám“ , „Oči otevřený“, „Času je málo“ a „Vůně trávy“ ad). V roce 2003 oslavilo dvacet let své existence kompilací nevydaných a kuriózních nahrávek sahajících až do počátků působení souboru s názvem „Švihadlo pozpátku“. Ke třicátým narozeninám pak vydali kompilaci Švihadlo Best of.
Nejnovější album s názvem Vůně trávy obsahuje jedenáct skladeb z autorské dílny zakladatele kapely Petra Šturmy. Na textech se spoluautorsky podíleli i hosté alba – Kato, Michal Šeps, Yannick Tevi, který s kapelou vystupoval v předchozích letech jako stálý host a někdejší člen kapely Vincent Richards. Album natočila kapela v sestavě, ve které nyní i vystupuje, tedy Petr Šturma, Jiří Charypar, Josef Marek, Hynek Šturma, Jakub Kočí, Marie Týzlová, Gabriela Hráčková.
Kytaristu Švihadla Jirku Charypara už návštěvníci velmi dobře znají, neboť na Webrovkafestu několikrát vystupoval s Máma Bubo nebo s Babaletem (s Vlastou Matouškem – Yamabushi) a velmi rád se na tuto akci vrací. Tentokrát však poprvé se Švihadlem.
http://www.svihadlo.com/
https://www.youtube.com/watch?v=K70G7triyjI&ab_channel=%C5%A0vihadlo-Topic
Na začátek

Schizodeath
SchizodeathA na závěr jako vždy pořádnej mazec, kterej probere každého unaveného, tělesně či společensky. Poprvé v historii festivalu přivítáme hosty z nedalekého Polska. Dostat do programu nějaké kapely od bratrů Lechů jsme chtěli už od chvíle, kdy se Webrovkafest přestěhoval do Dědova a nyní se to konečně podařilo.
Schizodeath je thrash/deathová metalová partička, jejímiž vzory jsou Obituary, Asphyx a Sadus. Tato skupina sice začala hrát už na přelomu 80. a 90. let, tehdy jako vedlejší projekt muzikantů hrajících v kapelách Cremathory a Quo Vadis v dolnoslezském Walbřichu, ale její činnost byla po krátké době ukončena. Až v roce 2015 začala kapela ve své současné sestavě opět fungovat a po dvou letech nahrála své první demo „Empire of Dirt“. V roce 2021 jim vyšlo ve spolupráci s fanzimem R ‚Lyeh další demo „Lobotomic Genocide“. V současné době kapela pracuje na prvním kompletním albu.
Sestava: Rura – kytara, Nameless – kytara, Cosmos – bicí, Oblivion – basskytara, vokál.
https://schizodeath.bandcamp.com/releases
https://www.youtube.com/watch?v=fgodSJUpmn4&ab_channel=DrummerBoy666
Na začátek

ColorSound
ColorSound & Tydlipydlitek nightPravidelní návštěvníci Webrovkafestu vědí, že ani po posledních kapelách mejdan ještě nekončí a že na sklepní scéně mohou řádit až do brzkých ranních hodin. Tam se totiž již řadu let odehrává noční párty Dj´s z trutnovského ColorSoundu. S úderem půlnoci znovu rozduní podzemí Psy Trance a další žánry elektronické hudby. Tento sound system vznikl začátkem roku 2009, kdy se sešlo pět trutnovských dýdžejů, jejichž společným oblíbeným stylem byl Drum and bass, někteří však hrají i Electro a Psy Trance. První mejdany se odehrávali převážně na polích kolem Trutnova, postupně své akce i aparaturu vylepšovali a vznikaly tak nezapomenutelné párty například víkendový festival u Pilníkova v roce 2010, několik ročníků párty na koupališti v Malých Svatoňovicích a nespočet klubových akcí, hlavně v trutnovském klubu Kabinet. Dále se CSS podíleli na čtyřech úspěšných ročnících Garage party pod trutnovským Uffem, přehlídce místních sound systémů. V dnešní době je můžete potkat i na akcích v Trutnovské vinárně Pod Hradem.
https://www.facebook.com/groups/244361285627577
Na začátek